Életszemlélet – holisztikusan?
1. Ismeri és tiszteli önMAGÁT
Néha előfordulhat, hogy nem érezzük jól magunkat, olyasmit teszünk, ami nem egészen a valódi természetünkből fakad. Ha nem is vagyunk teljesen tudatában ennek, akkor is érezhetjük, hogy valami nem egészen megfelelő számunkra. A holisztikus megközelítés mély belső tudásunkról szól. Ez olyan megközelítés, amely arra összpontosít, hogy megismerjük azt, ami természetes módon megvan bennünk, és csak olyan dolgokat engedjünk meg, amely összhangban van ezzel és fejleszti azt.
2. Te vagy a saját magad prioritása
Használod az intuíciódat, irányjelzőként tekintesz rá, és aszerint cselekszel, hogy mit érzel a dolgokkal kapcsolatban?
3. Minden, ami belőlünk származik
Ha tudod, hogy mit akarsz az a legjobb. Minden, ami benned van, helyes, mert a belsődből és a saját természetedből fakad. Minden, ami harmóniában van Veled helyes, támogatni kell. Így érezheted jól magad és ismerheted meg a saját kiteljesedésedet.
4. Nyitott vagy a környezetedre
Nyíltan fogadod az információkat a környezetből. Olvasol, figyelsz, megfogadod a barátod tanácsait. Minden információt előítélet nélkül fogadsz el, nem vonsz le belőle feltételezéseket. Gondosan utánajársz mindennek, aminek csak tudsz, végül pedig a kapott információkat alkalmazod a saját személyiségedre. Mindenki egyedi, senki számára nem létezik pontos recept, fontos, hogy saját egyéniségeddel közelítsd meg a dolgokat.
5. Az okot kezeled, nem a következményt
Holisztikus megközelítés
Ez a megközelítés nem keresi az akadályokat, nem épít barikádokat maga köré, mindig az okból kiinduló megoldást keresi.
Mindenki bizonyos mértékig felelős a saját egészségéért, ez azt tükrözi, hogyan gondoskodik a testéről.
A természetes azért jó nekünk, mert ez van a legnagyobb összhangban velünk, ezt megtalálhatjuk a természethez, a mozgáshoz, a szépséghez, a rituáléinkhoz vezető úton.