Nemrégiben olvashattatok a KREATIVITÁS teáról. Miről is olyan különleges ez a tea? A gyógyereje a gyógynövények aromás olajaiban rejlik, mely egyaránt hat az elmére és a testre. Most ahogy beköszöntött a hideg idő, bátran használhatjuk a melegítő gyógynövények erejét. Ez a terminológia a kínai gyógyászatban használatos és azt jelenti, hogy az olyan betegségek estén, mint a meghűlés, megfázás bátran alkalmazhatóak (ezek a betegségek hidegérzettel, merevséggel, gyakori és bőséges vizeletürítéssel – “felfázás” – járnak). A nyugati terminológia is meghűlésnek nevezi összefoglaló néven ezeket a megbetegedéseket. Melegítő hatású gyógynövények például: szerecsendió, eucommia, fahéj, fekete kardamom, édeskömény, gyömbér, fekete bors, görögszéna, szegfűszeg, lindera, dió a teljesség igénye nélkül. Ezeket bátran fogyaszthatjuk télen az egészségünk megőrzése érdekében. Most lássuk részletesen a szerecsendiót, mint melegítő gyógynövényt.
A szerecsendió melegítő hatása miatt télidőben nagyon jó szolgálatokat tesz. Hatása a kínai gyógyászat szerint melegítő, stimuláló hatású. A Lép, a Gyomor és a Vastagbél meridiánjaira hat. Hatásos krónikus laza széklet, illetve reggeli hasmenés esetén is. Hatásos továbbá Gyomor Hideg okozta hányás, émelygés esetén is. A Gyomor Hideg azt jelenti, hogy A Gyomor meridiánjára a Yin hat, mely alulműködést okoz. Ilyenkor hányás, vizes hasmenés, és alhasi fájdalmak a jellemzőek. A szerecsendió orvosi adagolása 3-6 g naponta. Vigyázat! Nem alkalmazható ételmérgezés esetén! A napi maximális adagolást ne lépjük túl, egyetlen egész szerecsendió akár ölhet is! Gyermekeknél különösen vigyázzunk! A szerecsendió további gyógyhatásáról és a pontos adagolásáról ITT olvashatsz.
16 éves vékony létemre 15gr szerecsendió joghurttal keverve, há megeszem, mennyire állok be ttőle? Vagy inkább szétállok?
15 gr az nagyon sok… Nem is finom… Mi célból fogyasztod ilyen nagy mennyiségben? Van valami konkrét betegséged, tüneted?