Fülakupunktúra hatásai, amelyeket talán még te sem ismertél.
Akár elfogadjuk, akár nem, a stressz ma már a mindennapi életünk része. A stressz fogalmát Selye János vezette be a köztudatba.
“A stressz az élet sava-borsa”
– mondja Selye János professzor.
Enélkül nem élnénk vagy csak vegetálnánk.
Akkor hát miért káros a stressz, miért okoz fekélyt, szívbajt vagy a modern társadalom annyi más betegségét?
Ezekre és a testi és szellemi egészség sok más, fontos kérdésére ad megnyugató választ újabb művében Selye János, az “Életünk és a stress”, az “In vivo” és az “Álomtól a felfedezésig” nálunk is népszerű szerzője.
Fél évszázados biológiai kutatómunkájának tanulságait alkalmazza az emberre mint társadalmi lényre, megmagyarázza a stressz élettani mechanizmusát, gyakorlati tanácsokat ad a káros stressz – a distressz – elkerülésére.
Megmondja, mit tegyünk, ha megoldhatatlannak tűnő kérdéssel állunk szemben, miért veszélyes a halogatás, és hogy miért okoz a céltalanság distresszt. Azt ajánlja: tekintsük hasznos és örömteli játéknak a munkát; rávilágít a munka, a stressz és az öregedés kapcsolataira.
Sokféle kiváltó tényezőt találunk, mint például fizikai és pszichoszociális hatások, ugyanakkor mindig egyéni különbségek mutatkoznak abban, ahogyan arra reagálunk.
A krónikus stresszforrások többsége a társas kapcsolatokkal hozható összefüggésbe.
A krónikus stressz az egészségi állapot romlásához és a fizikai- szellemi teljesítőképesség csökkenéséhez vezethet. A mindennapi stressz hat az elmére, ezáltal a fizikai testünkre is.
A stressz tünetei
A stressz sokféle tünettel jelentkezik, hogy csak néhányat említsek: álmatlanság, szorongás, döntésképtelenség, szomorúság, fogyás-hízás, hajlam a szenvedélybetegségekre.
Ha tartóssá válik a stressz, kialakulnak a betegségek, leggyakrabban szív és érrendszeri, gyomorpanaszok, allergia, fejfájás.
Mindenképpen szükséges, hogy találjunk olyan módszert, amivel a stressz csökkenthető, ennek egyik rendkívül eredményes módja a fülakupunktúrás kezelés, hiszen a fülakupunktúra hatásai rendkívül pozitívak.
Fülakupunktúra hatásai szervezetünkre
A fülakupunktúra mint holisztikus gyógymód 5000 éves múltra tekint.
Mint minden keleti gyógymód, azon az elven alapul, hogy a test és az elme összeköttetésben áll egymással és hatnak egymásra.
A fülakupunktúra kiválóan alkalmas a stressz és szorongás csökkentésére, ezáltal a negatív hatások kivédésére.
A fülakupunktúra stabilizálja szervezetünket, elindítja az öngyógyító folyamatokat, stimulálja energiarendszerünket.
Gyógyszeres terápia mellett kiegészítő kezelésként is alkalmazható.
Kérj időpontot még ma, és szabadulj meg a stressz negatív hatásaitól!
Várlak szeretettel Budaörsön!
KATTINTS IDE AZ ELÉRHETŐSÉGEKHEZ!