A palástfű hatása a női szervezetre egészen elképesztő lehet, és szinte minden életkorban hasznos segítője a nőknek.
A palástfű, mint gyógynövény
A gyógynövények nemcsak hatóanyagokkal rendelkeznek, hanem rezgéssel is.
Hasonlóan hozzánk, emberekhez, minden egyes gyógynövénynek van egy saját, csak rá jellemző „kisugárzása”.
Tapasztalatom szerint mind a hatóanyagokat, mind a kisugárzást tekintve, a palástfű az egyik legnőiesebb gyógynövény.
A palástfű hatása a női hormonrendszerre
A palástfű az egyik olyan herba, amit a nők kiválóan tudnak alkalmazni a hormonrendszerük harmonizálására.
Több népi elnevezésében is említésre kerül a nő: Boldogasszony palástja, Boldogasszony tenyere, asszonyok növénye, de a német elnevezése, a Frauenmantel (női kabát) is beszédes.
A palástfű a nők életét végigkísérheti az első menstruációtól egészen a klimax időszakáig.
A palástfű segíthet menstruációs zavarok, fehérfolyás, alhasi panaszok, görcsök esetén.
Rendszertelen menstruációkor cickafarkkal fele-fele arányban fogyasztva képes harmonizálni a hormonháztartást és beállítani a menstruációt.
A palástfűnek a herbáját, azaz a föld fölött növő teljes növényi részét fogyaszthatjuk, tea (forrázat) vagy tinktúra formájában.
Maria Treben megfigyelései alapján a pásztortáskával karöltve a méh előesés és lágyék sérv kezelésében is segíthet.
Méhelőesésnél a palástfüvet tea formájában javasolt fogyasztani, és pásztortáska tinktúrával javasolt bedörzsölni a test külső felületét a hüvelytől fölfelé haladva az alhas területét.
Ezt a kúrát kiegészíthetjük cickafarkfüves ülőfürdővel is.
Várandósságra készülés folyamatában is segítségül hívhatjuk a palástfüvet, mégpedig úgy, hogy ezt isszuk a menstruációs ciklus második felében (tehát az ovulációtól a vérzés megjelenéséig), a cickafark teát pedig a vérzés első napjától középidőig.
E rendszerben fogyasztva a cickafark támogatja az ösztrogén hormon, a palástfű pedig a progeszteron nevű hormon termelődését.
Ez a kis csodálatos növény klimax idején csökkentheti a verejtékezést, segíthet a rosszullétek megelőzésében és enyhítésében úgy, hogy hatással van a hormonrendszer működésére.
A változó korban esetleg jelentkező elhúzódó vérzés csillapításában pásztortáskával együtt alkalmazva lehet a szolgálatunkra.
A palástfű hatása egyéb helyzetekben
A palástfű a benne található cseranyagoknak köszönhetően erőteljes összehúzó hatással rendelkezik, tehát sebgyógyításban is sikerrel alkalmazhatjuk.
Külsőleg, borogatás vagy lemosás formájában.
Jusson eszünkbe a palástfű gennyedző sebek, fekélyek, aranyér, bélgyulladások esetén, vagy éppen foghúzás után is, amikor gyakran öblögetve gyorsan begyógyíthatja a beavatkozás utáni sebet.
A palástfüvet hosszabb időn keresztül is fogyaszthatjuk, bár én mindig javaslom a szünetek beiktatását annak érdekében, hogy az öngyógyító rendszereink jobban működhessenek.
A palástfű tehát a nők egyik legcsodálatosabb segítője lehet. Ha szükségét érezzük, alkalmazzuk bátran!
KATTINTS IDE A FITOTERAPEUTÁK (GYÓGYNÖVÉNY SZAKÉRTŐK) ELÉRÉSÉHEZ!