Hogyan válasszunk ásványt? Mi a megfelelő módszer?
Elterjedt az a téves felfogás, ami szerint azt a követ válasszuk, ami megszólít minket valamiért.
Vajon az, ami tetszik, segít is bármiben?
A tudattalan, vagyis ösztönös választás, mindig azonos, vagy HASONLÓ REZGÉSŰ, mint mi magunk vagyunk.
Ahhoz, hogy megértsük, hogy mire van szükségünk, érdemes megismerni a rezgés alaptörvényeit.
Az egyik ilyen fontos törvény, a vonzás törvénye.
A vonzás törvénye széles körben használt ezoterikus fogalom. Alapelve, hogy minden gondolat, legyen az tudatalatti, vagy tudatos és a mögötte meghúzódó érzés rezgéseket bocsát ki és a hasonló a hasonlót vonzza. A metrón utazva olyan emberek közé ülök le, akiknek hozzám hasonló a rezgése.
Ásványt is így választok.
A tudattalan választás stabilitást ugyan hozhat abban, amilyen vagyok, mert hozzám hasonlít és abban fog megerősíteni, de feladatot, fejlődést kevésbé.
Hogyan válasszunk ásványt a fejlődés helyes iránya szerint
A fejlődés alapja a rezgés különbségekben rejlik.
Változást tehát csakis eltérő üzenetek hordozhatnak magukban.
A rezgés különbség pedig sokszor bizonytalanságot, konfrontációt eredményez, vagyis kimozdít a valósnak vélt stabilitásból.
Ha nem akarok változtatni semmin, akkor jó választás az a kő, vagy kövek, amik tetszenek, de ez esetben ne számítsunk nagy hatásmechanizmusra sem.
A kristályok ránk gyakorolt hatása egy ösztönös választás kapcsán semleges lesz.
Választás a megfelelő fejlődésünk szerint
Ha viszont fejlődni szeretnénk, vagy adott problémára keresünk követ, akkor tudatos hozzáállás szükséges.
Az a képesség van leginkább elnyomva bennünk, amelyik rezgését olyan kő hordozza, ami a legkevésbé tetszik.
A legnagyobb kihívást tehát azok az ásványok hozhatják magukkal, amiket ösztönösen kizárunk a választásból, vagyis amik valamiért nem tetszenek.
Ők hordozzák azokat a rezgéseket, amiket magunkban elfojtunk, elnyomunk.
Ezek a drágakövek nagy hatást tudnak kifejteni szinte azonnal, ahogy kapcsolatba lépünk velük.
Ha például valaki ösztönösen a polikróm jáspis felé nyúlna, akkor az azt közvetíti felém, hogy együttműködő, együttérző egyén, amit nem feltétlenül kell tovább erősíteni benne, hiszen pont az a problémája, hogy kihasználják és visszaélnek a jóindulatával, tehát elnyomja a saját belső érzelmi szükségleteit. Vagyis valójában olyan kőre lenne szüksége, ami azt pont megtámogatja. Ilyen például a fekete turmalin-Sörl lenne az igazi választás.
Ez esetben.Ilyenkor jön a magyarázkodás és alkudozás, miért is utasítja el a javasolt kristályt. Ez azonban nem más, mint a félelem a változástól, mégha az pozitív is lenne.
Ha azonban kellően nyitott éppen a támogatásra az adott személy és kapcsolatba lép az ajánlott nemeskővel, az sokszor felforrósodik, fizikai és érzelmi reakciókat tud kiváltani. Vagyis egyből kölcsönhatásba léphet új tulajdonosával és megkezdi a rezgés különbség kiegyensúlyozását. Azonnal támogató hatású.
Tehát ha csak viselni szeretnénk a drágakövekből készült ékszereket, mert szeretjük őket, akkor válasszunk olyant, amilyent csak szeretnénk.
Ha viszont a hatása is fontos szempont, akkor mindenképpen konzultáljunk kőgyógyászatban jártas személlyel és próbáljuk ki az ajánlott ásvány ránk gyakorolt hatását!
A kristályok gyógyhatása nem helyettesíti a szakorvosi ellátást, csak kiegészítheti azt!
HA SZERETNÉL RENDELNI KRISTÁLY ÉKSZERT, VAGY SZERETNÉL KONZULTÁLNI ERRŐL A TÉMÁRÓL, AKKOR KATTINTS AZ ALÁBBI LOGÓRA: