A természetes arcápolás fontos elemei lehetnek a tejtermékek. Ezek alkalmazása a bőrön, jelen esetben az arcbőrön nagyon sokat segíthet annak megszépítésében.Nem véletlenül fürdött a legenda szerint már Kleopátra is kancatejben az ókori Egyiptomban, hogy bőre selymes puhaságát megőrizze.
A tej és a tejtermékek tele vannak kalciummal, és a túró kazein például gyulladásgátló tulajdonsággal bír. Nagyon könnyen tudunk arctejet készíteni házilag, amely akár egy hétig is eláll a hűtőben
Uborkás tejszínes arctej recept
A természetes arcápolás egyik növénye lehet az uborka. Egy uborkát apróra kell reszelni, a levét ki kell nyomkodni és annyi levet kell felhasználni, amennyi tejszínt teszünk hozzá.
Ez egy kiváló gyulladásgátló szer. Alkalmazható extra gyulladt bőrre is. 15 – 20 percre érdemes rajta hagyni az arcon és utána le kell öblíteni.
Reszelt uborkás, élesztős pakolás
A reszelt uborkának a húsát is felhasználhatjuk pakolásba. Ehhez adhatunk élesztőt, egy pici joghurtot, hogy jól kenhető legyen, és ezt 15-20 percig rajta hagyhatjuk az arcon. Ezt követően öblítsük le. Ez a csodaszer a ráncokat is feltölti.
Miről árulkodik a bőrünk?
Miért tartjuk szépnek azt, ami hibátlan? Mert egészséges.
Az arcunk ugyanis képes elárulni a szerveink állapotát; minden elváltozás, barázda megmutatja, hogy melyik ásványi anyag hiánya okozza a problémánkat.
Kipirosodott bőr utalhat vashiányra, ezt úgy is nevezik, hogy vaspirosodás. A szem alatti táskák nátrium hiányáról árulkodhatnak. A kamaszbőr is nátriumhiány, ezt belsőleg is kezelni kell, nem elég csak kívülről.
A májfolt kálium hiány lehet, ha repedezett a bőr kalciumhiányt jelezhet. Ha karikában piros az arcbőr, magnézium hiány lehet a háttérben. A kalcium az ereinknek is nagyon fontos, hiányában elveszíthetik rugalmasságukat. Amint kint, úgy bent. Nagyon jó hatásúak az apiterápiás termékek. Lehet alkalmazni mézet, ez nagyon jó herpeszre, mivel antivirális és antibakteriális hatású.
A propolisz szájüregi dolgokra is jótékony hatással lehet: ínyre, aftára.
Túrós arcpakolás mézzel
Könnyen készíthetünk túróból is arcpakolást: egy evőkanál méz segítségével jó pépesre összenyomkodjuk, és mehet is fel az arcra.
Kakukkfüves martilapus gyógynövényes borogatás gyulladt arcbőrre
Lehet készíteni borogatást is. Ehhez jó lehet, egy-egy arányban, a kakukkfű és a martilapufű, amiből forrázatot kell készíteni. A forrázatot 10 percig le kell fedni és áztatni, majd textilt vagy gézt kell bele áztatni és ezt kell feltenni az arcra. Arra vigyázzunk, hogy ne legyen forró, mert könnyen megsérülhet az amúgy is érzékeny arcbőr. Ezt akár 15-20 percig is fent lehet hagyni az arcon. Egy alkalom is már sokat segít, hogy a gyulladást az arcbőrről levigye.
Kamilla és más gyógyanyagok a természetes arcápolás érdekében…
A stressz okozta pirosodásra kiválóan alkalmazható a kamilla. Egy negyed liter vízbe 25 gramm kamillát kell tenni, ebből forrázatot kell készíteni, és arclemosóként, vizes borogatásként vagy arcpakolásként is használható.
A citromlének kiváló összehúzó képessége van, ami a petyhüdt bőrt is vissza tudja feszesíteni, illetve rózsavízzel tudjuk tonizálni, emellett fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő hatású.
Alkalmazhatunk ráncra olajokat is, kiváló lehet a mandulaolaj, ez egy sűrű olaj, amit használhatunk éjszakai krémnek, szem környékére. Egész éjszakára magunkon lehet hagyni és a hajszál ráncokat betáplálja az éjszakai alvás során.
Az úgynevezett ghí, a tisztított vaj az ekcémára is kiváló, illetve használhatjuk repedezett bőrre is. Egyszerűen tudunk ghíből és rózsavízből készíteni krémet, a rózsavizet össze kell habarni a ghível és 40 fok fölé vinni a hőmérsékletét, nem szabad forralni, bot mixerrel fel kell habosítani, így kapunk egy jó kenőcsös állagú krémet, amit bőrbetegségekre is tudunk használni.
Az aloe vera nagyon hatékony bőrregeneráló, sebesedésre és égésre is lehet használni. Van egy olyan tulajdonsága, hogy heg nélkül begyógyul tőle a szövet, gyakran használják műtétek után is.
Kiváló az arcbőrre a körömvirág is. ebből lehet készíteni tinktúrát, arcvízhez, pakoláshoz hozzá lehet adni. A virág fejét kell kiszárítani, és az alkoholba két hétig áztatni, majd ezt leszűrni és már használhatjuk is, nagyon sokáig eláll. Egy alkalommal csak egy pár cseppre van szükség, így elég költséghatékony.
Zsíros arcbőrt nátriumhiány okozhat. Erre tudunk alkalmazni kifacsart narancslevet, amihez annyi lisztet kell hozzáadni, hogy egy pépes masszát kapjunk. A gabonában is vannak olyan hatóanyagok, amik értékesen felhasználhatóak egy-egy ilyen pakolás elkészítésekor. Az ayurvédában szeretik keverni a hatóanyagokat, ezáltal többrétűen hatnak bizonyos anyagok. Például túróhoz mézet, barackot. Számtalan variáció létezik.